Desenmoda.com.tr'de alışveriş yapmak artık çok kolay.

Lazer Kesimli Kısa Kol Siyah Bluz
DESENMODA.COM
Sezonun Trendi : Dantelli Bluz Modelleri

Lazer Kesimli Kisa Kol Siyah Bluz


Şık, romantik, feminen… Dantelin kıyafetler üzerindeki cazibesini inkar edecek kimse yoktur. 17. yüzyılda statü simgesi olan ve sadece yüksek sınıfa mensup bireylerin giymesine izin verilen dantelli kıyafetler günümüzde iç çamaşırlarından, eteklere, elbiselerden ayakkabı modellerine kadar birçok farklı giyim ürününde kullanılıyor. Özellikle 2017 ilkbahar – yaz sezonunda altın çağını yaşayan dantel detaylar, 2018 kışında da etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Dantelli Bluz Modelleri

Son yıllarda maskülen tarzın yükselişte olmasına rağmen güncelliğini hala yitirmeyen ve feminen rüzgarını estiren dantel detayına bluz modellerinde de sıkça rastlıyoruz. Girdiği her kombini bir anda romantik ve bir o kadar da çekici bir havaya sokan dantelli bluz modelleri ile birbirinden farklı kombinler oluşturabilmeniz mümkün. Desen Moda kadın giyim sitesi editörlerinin sizler için hazırladığı dantelli bluz kombinleri yazımızı inceleyerek, kış kombinlerinizi rahatça şekillendirebilirsiniz.

Dantelli Bluz Modelleri Nasıl Kombinlenir?

Diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi, dantelli bluz seçiminde de bazı püf noktalarına dikkat etmek şart. Eğer fazla kilolarınız varsa, özellikle kalın kolları gizlemek için, kol bölgesi siyah dantelli bluzlar tercih edebilirsiniz. Zayıf kadınlarda ise dantelli bluzları her renk ve modelde tercih edebilmek mümkün.

Dantel detayların genelde özel gecelerde ya da davetlerde tercih edilmesine yönelik bir görüş vardır. Ancak bu görüş son yıllarda kırılarak, dantel günlük kombinlerimizin odak noktalarından biri haline geldi. Kol kenarlarında ve etek uçlarında bulunan dantel detayları, hem spor hem de zarif bir şıklık yaratmanızı sağlar. Bu tip modellerden tercih ederek skinny kot pantolonlar ile birleştirebilir ve spor ayakkabısı ile tamamlayarak günlük bir kombin oluşturabilirsiniz. Yine dantelli bluzlar ile günlük bir şıklık yaratmak istiyorsanız beyaz dantelli bir bluzu, beyaz bir pantolon ile birleştirebilir, kısa topuklu stilettolar ile tamamlayarak muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

Dantelli bir bluz tercih edeceğiniz zaman, dantelin kendisi gösteriş yaratacağı için aksesuar seçimini mümkün olduğunca sade tutmaya çalışmalısınız. Minimalist takılar dantelli bluzlara yakışan en ideal aksesuarlar olacaktır. Abartılı takılar ise dantelin etkisini geri plana alarak oluşturmak istediğiniz romantik kombini olumsuz etkileyebilir. Dantelli bluz kombininizi yine dantel detaylı çanta ya da ayakkabılar ile birleştirmek ise zarif bir uyum yakalamanızı sağlar. Özellikle özel gecelerde kullanabileceğiniz bu kombinde, siyah dantel bir clutch çanta ya da portföy çanta kullanabilir, yine siyah ve dantelli topuklu ayakkabılar ile tamamlayarak zarif bir tarz yaratabilirsiniz.

Dantelli bluz modellerinde bu yıl göze çarpan detaylardan biri de transparan dantelli bluzlar. Ancak transparan bluzları tercih ederken içerisine farklı bir renk tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Aksi durumda aynı renk dantel detayını geri planda bırakacaktır. Bunun dışında transparan dantelli bluzları kesinlikle tek başına giymemeye çalışın. Bu göze hoş görünmeyerek, rüküş bir kombin yaratabilir. Çapraz bantlı büstiyerler, ince askılı body ya da kolsuz bluzları, transparan dantelli bluzunuzun içerisine giyerek sıra dışı bir kombin yaratabilir, aynı zamanda sokak modasına da uyum sağlayabilirsiniz.

Dantelli bluzların çok yakıştığı bir diğer parça ise deri parçalar. Özellikle deri etek modelleri ile feminen ve asi duruşu bir araya getiren dantel detayını ofis stilinizde kullanabileceğiniz gibi şık davetlerinizde ince topuklu ayakkabılar ile birleştirerek kullanabilir, dikkat çekici bir tarz oluşturabilirsiniz. Deri etek dışında deri taytlar, deri pantolon ya da deri ceketler ile de dantelli bluzları kombinleyebilmek mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *